تصفیه آب خانگی

آشنایی با تصفیه آب خانگی و فروش تصفیه آب خانگی

تصفیه آب خانگی

آشنایی با تصفیه آب خانگی و فروش تصفیه آب خانگی

تصفیه آب خانگی

در این سایت قصد داریم شرح کاملی درباره دستگاه تصفیه آب خانگی اینکه این دستگاه ها در چه مدل هایی ارائه می شوند و هریک دارای چه خصوصیاتی می باشند و نیز نحوه عملکرد دستگاه تصفیه آب خانگی به چه صورت می باشد ارائه نماییم
در ضمن درباره خواص و مشخصات آب سالم و بهداشتی توضیحاتی را بیان نماییم

۳ مطلب در خرداد ۱۳۹۵ ثبت شده است

 

نکاتی دیگر جهت انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی


نکات مهم در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگیدستگاه تصفیه آب خانگی


پیش از اقدام جهت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی لازم است اطلاعاتی پیرامون کیفیت آب مصرفی انجام گیرد تا در انتخاب بهترین و مناسب ترین تصفیه آب خانگی قدمی درست را برداشت و ازصرف هزینه اضافی جلوگیری به عمل آورد. 

    

منبع اصلی تامین آب مصرفی خود را بشناسید

 

باید تحقیق نمایید که منبع اصلی تامین آب مصرفی منزل شما از کجاست اینکه آیا از رودخانه ها ( سد ها ) یا از سفره های آب زیر زمینی تامین می شود. با توجه به اینکه از کدامیک از منابع آب مصرفیتان تامین می گردد روش تصفیه آب نیز تغییر می کند به این دلیل که هریک از این منابع میزان بعضی آلایندگی هایشان به دلیل موقعیت های آن ها متفاوت می باشد برای نمونه میزان نیترات و نیتریت در آب سفره های زیرزمینی به مراتب بیشتر از آب های سطحی می باشد و نیز میزان میکروارگانیزمها در آب سطحی نسبت به منابع زیرزمینی بیشتر می باشد. درنتیجه آگاهی از منبع اصلی تامین آب شما را در انتخاب بهتر دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب کمک می کند.

 

آیا از روش تصفیه آب مصرفیتان  آگاهی دارید؟

 

بعد از شناخت منبع تامین آب مصرفی نیاز است مراحل تصفیه آب را که در تصفیه خانه محل سکونت شما انجام می گیرد بشناسید اینکه آیا آب مصرفی توسط تصفیه خانه تصفیه می گردد یا خیر و در صورت تصفیه شدن آب در تصفیه خانه چه مراحلی بر روی آب انجام می گیرد مراحلی چون جدا سازی ذرات از آب، ته نشینی، کلر زنی و ... اینکه چه میزان آب مصرفیتان در تصفیه خانه تصفیه می شود و یا آب مصرفی بدون هیچگونه تصفیه ای جهت مصرف ارائه می شود در نوع و میزان تصفیه توسط دستگاه تصفیه آب خانگی تفاوت ایجاد می نماید به عنوان مثال اگر آب مصرفی منزلتان را به طور مستقیم از آب چاه تامین می نمایید میزان تصفیه آن با آبی که بعد از طی مراحل تصفیه در تصفیه خانه در دسترس شما برای مصرف قرار می گیرد متفاوت خواهد بود.


تصفیه آب خانگی

 

آیا در مورد میزان آلودگی آب مصرفیتان آگاهی دارید؟

 

یکی از عوامل مهم و موثر در انتخاب دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب آگاهی از میزان آلاینده هایی می باشد که در آب وجود دارد. یکی از بهترین راه ها برای کسب اطلاع از میزان آلایندگی آب مصرفی ارائه نمونه ای از این آب به آزمایشگاه های آب و فاضلاب می باشد در این آزمایش معمولا میزان TDS ، سختی آب ، TSS ، PH ، نیترات ، کلر و ... را با توجه به درخواست شما ارائه می نمایند تا انتخابی مناسب تر در دستگاه تصفیه آب خانگی داشته باشید.


در مقالات آتی به مقوله آلایندگی های و نیز دیتای آب ( اطلاعات آب ) بیشتر خواهم پرداخت.

 

هدف شما از تصفیه آب برای چه مصرفی می باشد؟ آیا مقدار مصرف آب روزانه خانواده تان را می دانید؟

 

آخرین نکته ای که به آن در این مقاله می پردازم میزان مصرف و نوع مصرف آبی می باشد که قصد تصفیه نمودن آن را دارید.


اینکه بدانیم برای چه منظوری آب را تصفیه می نماییم مهم و ضروریست زیرا میزان تصفیه نمودن آب برای مصارفی چون آشامیدن  با مصارف دیگری چون استحمام و شستوشو و یا آب یاری گیاهان مانند گلخانه ها و استخر ها با یکدیگر متفاوت می باشد و هریک میزان تصفیه آب و دستگاه تصفیه آب مخصوص به خود را نیاز دارد البته پیش فرض ما در این مقالات برای تصفیه آب همان مصرف آشامیدنی و استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. حال با دانستن اینکه برای چه مصرفی قصد تصفیه آب را دارید می توانید میزان نیاز به آب تصفیه شده جهت مصرفتان را تخمین زده و متناسب با این میزان مصرف دستگاه تصفیه آب مناسب را خریداری نمایید.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ خرداد ۹۵ ، ۰۹:۴۷
تصفیه آب خانگی


TDSچیست

 

- منظور از از TDS آب چیست

- مقدار TDS آب خروجی تصفیه آب خانگی چه میزان است

- میزان TDS مجاز برای آب شرب چقدر است


تصفیه آب خانگی و میزان TDS آب


کل مواد جامد محلول یا همان  Total dissolved solids که به اختصار (TDS) نیز گفته می شود و در واقع TDS مقدار شفافیت آب را مشخص می کند. مواد جامد محلول در آب ممکن است مواد آلی یا غیر آلی (مواد معدنی) باشند.

به هر ترکیب شیمیایی جامد، مایع و گاز که مواد تشکیل دهنده آن ها شامل کربن باشد مواد آلی می گویند ولی این تعریف خیلی جامع نمی باشد چون الماس دارای کربن است ولی جزء مواد معدنی محسوب میگردد، بیشتر مواد آلی به صورت محلول در آب می باشند.


مواد معدنی شامل فلزات مانند روی، آهن، منگنز، مس، روی، کرم و... می باشد.

هر چقدر TDS آب بیشتر باشد سبب می گردد که آب بو ،طعم و رنگ نامطلوب تری به خود بگیرد.

واحد سنجشTDS  میلی گرم در لیتر یا PPM است که مقدار مطلوب آن برای آب شرب 90 PPM تا  160PPM می باشد. در حال حاظر TDS آب تهران بین 300ppm تا 750ppm میباشد و  TDS آب اطراف تهران 900ppm می باشد.

دانستن این نکته هم مهم است که TDS بالای 500ppm باعث ایجاد رسوب در لوله های آب و کتری میگردد و از بین بردن این رسوبات هزینه به همراه دارد.


آیا آب پس از تصفیه توسط دستگاه تصفیه آب خانگی تلخ می شود؟


همانطور که می دانید مقدار بالای مواد جامد محلول در آب یا TDS برای بدن مضر است ولی گفتن این نکته هم ضروری است که TDS زیر 50 هم مطلوب نیست و باعث تلخی آب میشود و هرچقدر TDS به صفر نزدیکتر شود، به آب مقطر نزدیکتر میشود و آب تلختر می شود.

دستگاه تصفیه آب خانگی مناسب می باشد که بتواند TDS  آب را حدودا به 100 PPM  برساند.

هنگامی که کل مواد جامد محلول در آب (TDS) کم باشد باعث می شود مقدار املاح آب بدن کم شده در نتیجه کلیه انسان سیگنالهای عصبی یا هورمونی ایجاد می‌کند که باعث افزایش ادرار شده و همچنین اگر ا کل مواد جامد محلول در آب (TDS) زیاد باشد  باعث غلظت املاح در بدن می شود و باعث حس تشنگی در فرد میشود.


روش های کاهش TDS


 - روش الکترودیالیز یا Electro Dialysis

روش الکترودیالیز یا Electro Dialysis که به اختصار ED نیز گفته می شود یک روش جداسازی غشایی می باشد و برای آب هایی با TDS  کمتر از 5000ppm کار برد دارد

 

 - روش تبادل یونی 

تصفیه آب خانگی و میزان TDS استاندارد

- روش اسمز معکوس

گفتنی است کیفیت آب خروجی (تصفیه شده) که به روش اسمز معکوس (RO) تصفیه شده اند بهتر از آبی است که به روش تبادل یونی و یا الکترودیالیز می باشد.
 


روش های اندازه گیری TDS 


 

آزمایش کردن آب مصرفی

نمونه از آب مصرفی خود را به آزمایشگاه برده تا توسط کارشناسان مربوطه مورده آزمایش قرار گیرد و میزان املاح موجود در آب و TDS آب مصرفیتان را به شما اعلام می نمایند.دستکاه پرتابل TDS متر

این دستگاه قابلیت اندازه گیری میزان TDS آب را دارد و کافی است آب مصرفی را با این دستگاه مورد تست قرار دهید تا از میزان TDS آب مصرفی آگاه شوید.


میزان TDS آب خروجی دستگاه تصفیه آب خانگی چه میزان است؟ آیا آب خروجی از تصفیه آب خانگی مناسب می باشد یا خیر؟


شاید بارها شنیده باشید که دستگاه تصفیه آب خانگی ، آب تصفیه شده را تبدیل به آب مقطر می کند، به TDS زیر 50 به اصطلاحا آب مقطر گفته می شود که اگر دستگاه نامناسب باشد باعث گرفته شدن بیش از اندازه املاح از آب شده و آب خروجی به صورت آب مقطر درآمده و مزه و طعم آن تلخ می شود اما در صورت استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی استاندارد و بهداشتی این مشکل رخ نمیدهد. دستگاه تصفیه آب خانگی که دارای تاییدیه سازمان جهانی بهداشت(NSF) می باشد و میزان TDS آب خروجی  در این دستگاه معادل 100ppm بوده و نیز این میزان قابل تنظیم برای مناطق مختلف می باشد.


بهترین راه کاهش TDS آب شرب

 

بهترین و ارزانترین راه برای پایین آوردن TDS  آب آشامیدنی استفاده از دستگاه تصفیه آب خانگی 6 مرحله ای می باشد که به روش اسمز معکوس(RO) آب را تصفیه می نماید. البته در زمان نصب دستگاه تصفیه آب خانگی باید میزان TDS توسط نصب کننده دستگاه تنظیم گردد.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ خرداد ۹۵ ، ۱۷:۳۲
تصفیه آب خانگی


دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی  و کانادایی


تصفیه آب خانگی

 

کشور آمریکا  و کانادا جزء اولین کشورهایی هستند که شروع به طراحی دستگاه تصفیه آب خانگی نموده اند. به طوری که می توان گفت روشهای مختلف تصفیه آب در کشور آمریکا ابداع شده است. روش اسمز معکوسRO از نوین ترین تکنولوژی بین انواع دستگاه آب شیرین ،تصفیه آب خانگی، تصفیه آب نیمه صنعتی و تصفیه آب صنعتی بر خودار می باشد که محققان آمریکایی پس از سالها مطالعه و تلاش به آن دست پیدا کرده اند.


به همین دلیل بسیاری از شهروندان به دنبال دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی بوده تا از بابت کیفیت و بهداشتی بودن دستگاه تصفیه آب خانگی مطمئن باشند اما به دلایلی که در ادامه به آن اشاره می کنیم، دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی یا دستگاه تصفیه آب خانگی کانادایی به این معنی که دستگاه تصفیه آب خانگی در کشور آمریکا یا در کشور کانادا ساخته و بفروش برسد وجود ندارد. با قاطعیت می توان گفت که دستگاه تصفیه آب خاانگی آمریکایی و دستگاه تصفیه آب خانگی کانادایی وجود خارجی ندارد.

 

برخی از دلایل عدم تولید دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی


از علل عدم موجود بودن دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی و کانادایی به دلیل گران بودن نیروی کار در آمریکا، فاصله دور و یا بعد مسافت، وجود موانع اقتصادی به دلیل تحریم بودن کشور ایران واردات دستگاه تصفیه آب خانگی آمریکایی و کانادایی مقرون به صرفه نیست

با مونتاژ ده ها قطعه در کنار یکدیگر دستگاه تصفیه آب خانگی پدید می آید و می توان گفت که در بین همه این قطعه ها فقط یک قطعه آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است که از تکنولوژی منحصر به فردی برای ساخت آن استفاده می شود و آن فیلتر ممبران (Membrane) دستگاه تصفیه آب خانگی می باشد. ممبران آمریکایی با برند فیلمتک (Filmtec)  در ایران به راحتی یافت می شود. و البته کیفیت بقیه تجهیزات دستگاه تصفیه آب خانگی نیز بسیار مهم است که و حتما باید دارای استاندار های لازم باشند تا عمر دستگاه  بالا رفته و  آب تصفیه شده در خروجی دستگاه از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد.

کارخانجات بسیاری از شرکت های آمریکایی که تولید کننده دستگاه تصفیه آب خانگی می باشند  در کشور تایوان تاسیس شده اند و به زبان ساده تر می توان گفت که قوی ترین کارخانه های تولید دستگاه تصفیه خانگی و قطعات آن در کشور تایوان  تولید شده که متعلق به سرمایه داران آمریکایی می باشد. بنابر این بهتر است بگوییم دستگاه تصفیه آب خانگی در تایوان ساخته شده و تحت لیسانس آمریکا می باشند.

 

با توجه به مطالب ذکر شده در بالا به این نتیجه می رسیم که دستگاه تصفیه آب خانگی، تصفیه آب نیمه صنعتی و نیز دستگاه تصفیه آب صنعتی که در آمریکا تولید شود و در ایران به فروش برسد وجود ندارد.

 

دانستن این نکته نیز ضروری است که همه دستگاه تصفیه آب خانگی هایی که به روش اسمز معکوس (RO)  آب را تصفیه می کنند نیاز به فیلتر ممبران دارند. در کشور های بسیاری نظیر چین، کره، تایوان نیز فیلتر ممبران ساخته می شود ولی فیلتر ممبران ساخت شرکت Dow با برند Filmtec  که یک شرکت آمریکایی می باشد متمایز از دیگر فیلتر های ساخته شده در کشور های دیگر است. فیلتر ممبران آمریکایی ساخته شده توسط شرکت Dow با برند Filmtec در ابعاد و حجم های متفاوتی برای دستگاه تصفیه آب خانگی، دستگاه تصفیه آب نیمه صنعتی و دستگاه تصفیه آب صنعتی ساخته می شود.

در پایان هم متذکر می شوم که دستگاه تصفیه آب آمریکایی و کانادایی وجود ندارد و این تبلیغات توسط افراد سودجو برای فروش بیشتر صورت می گیرد.

همیشه به این نکته توجه نمایید که برای اطمینان از  تاییدیه های هر دستگاه تصفیه آب خانگی به سایت سازنده دستگاه مراجعه نمایید.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ خرداد ۹۵ ، ۱۰:۳۴
تصفیه آب خانگی